Model.Name

Czy wiesz czym jest hipoterapia?

Opublikowano: piątek, 08 grudnia, 2023

Wpływ hipoterapii na naszego podopiecznego

Hipoterapia to forma zoo terapii, z której skorzystać mogą dzieci, jak i dorośli. W skład zespołu terapeutycznego wchodzi w tym przypadku koń terapeutyczny, który bardzo dobrze wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą i społeczną. Jest to niezastąpiona forma terapii u dzieci ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera czy nadpobudliwości psychoruchowej. Hipoterapia ćwiczy zarówno ciało, jak i umysł, a odpowiednio dobrane ćwiczenia w formie zabawy i przede wszystkim kontakt ze zwierzęciem pozwalają zmniejszyć istniejące zaburzenia.
Nasz Podopieczny, Alanek Siemek, przyszedł na zajęcia hipoterapii jako 7-letnie dziecko, około 2 miesiące temu. Podczas pierwszych zajęć wykazywał lęk przed koniem, przez co nie udało się przeprowadzić zajęć. Dzięki uporowi rodziców Alanek pojawił się tydzień później na kolejnej hipoterapii i tym razem dzięki terapeutce udało się razem dosiąść konia. Dalej jednak pojawiał się u chłopczyka strach przed łbem zwierzęcia i widać było cofanie nóg, za każdym razem, kiedy koń obracał głowę.
Ten sam Alanek po kilku zajęciach, sprawnie zakłada kask oraz wsiada i zsiada z konia z niewielką pomocą terapeutki. Chłopiec jest bardziej zainteresowany otaczającą go rzeczywistością, pamięta o nagradzaniu zwierzęcia po zajęciach, karmiąc go samodzielnie zakupionymi marchewkami. W trakcie terapii Alan poznaje wiele nowych zwrotów i pojęć. Widać, że nabywa nowe umiejętności i hipoterapia wpływa na niego korzystnie.
Niestety jest to spory wydatek dla rodziców. Dlatego, aby utrzymać korzystny wpływ hipoterapii na Alanka, zwracamy się o pomoc do naszych Darczyńców. Wpłaty dokonać można:
wpłacając darowiznę online
dokonując przelewu na numer konta: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166 z dopiskiem Alan Siemek
przekazując 1,5% na nr KRS 0000353992 z dopiskiem Alan Siemek
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym Podopiecznym, odwiedź podstronę - https://www.fundacjastoserc.pl/podopieczni/alan-siemek/
Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy!