Model.Name

Organizacje pożytku publicznego w Mikołowie

Opublikowano: środa, 17 lipca, 2024

W naszym mieście działa wiele wspaniałych organizacji pożytku publicznego, które troszczą się o losy najbardziej potrzebujących — zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Fundacje i stowarzyszenia prowadzą działalność charytatywną, jednak utrzymanie struktur wymaga nakładów finansowych. Na szczęście, każdego roku przy okazji rozliczenia PIT możemy przekazać 1,5% podatku na wybraną przez nas organizację pożytku publicznego. Poniżej znajdziecie krótką listę organizacji pozarządowych, działających na terenie Mikołowa.

Fundacja Sto Serc Mikołów — zakres działalności, zadania

Wśród działających fundacji w Mikołowie nie sposób nie wspomnieć o Fundacji Sto Serc, która niesie pomoc osobom potrzebującym w całej Polsce. Do zadań fundacji należy pomoc podopiecznym w każdym wieku — celem jest poprawa jakości ich życia, poprzez m.in. zakup żywności, leków i sprzętu medycznego, finansowanie leczenia, rehabilitacji, a także zabiegów czy operacji. Fundacja stale poszukuje sposobów na rozszerzenie swojej działalności, aby docierać jak największej liczby osób potrzebujących. Pod skrzydłami fundacji znajdowało się łącznie od początku 700 podopiecznych!

Lista organizacji pozarządowych powiatu mikołowskiego współpracujących z Fundacją Sto Serc

Jednym z filarów działalności Fundacji jest podejmowanie współpracy i realizowanie projektów z innymi organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, których misją jest pomóc potrzebującym. Poniżej znajdziecie listę organizacji pożytku publicznego, które wspólnie z Fundacją Sto Serc działają na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych i chorych.

- Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mikołowie wraz z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wyrach — organizacja zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Fundacja Sto Serc wspiera dzieci z OREW Wyry, poprzez przygotowywanie paczek.

- STS Biegaton Mikołów — co roku stowarzyszenie organizuje wydarzenie "Biegatonki na start", podczas którego odbywa się zbiórka na podopiecznych Fundacji Sto Serc.

- Stowarzyszenie "Uśmiech" - organizacja mogąca pochwalić się 33-letnim stażem w działalności na rzecz rodzin w kryzysie. Fundacja Sto Serc była zaangażowana w zorganizowanie obozów zimowych oraz przygotowanie paczek żywnościowych dla podopiecznych Stowarzyszenia Uśmiech

Jak wesprzeć organizacje pożytku publicznego? Przekaż podatek

Jak udzielić wsparcia wybranej organizacji? Jednym z najprostszych sposobów jest przekazanie jej 1,5% swojego podatku podczas corocznego rozliczenia. W tym celu wystarczy tylko odpowiednio wypełnić druk PIT przy rozliczeniu lub skorzystać ze strony podatki.gov.pl, gdzie przekazanie 1,5% podatku jest niezwykle intuicyjne. To nic nie kosztuje, a może stanowić znaczące wsparcie dla działalności wielu fundacji i stowarzyszeń!