Model.Name

Zbiórka na XVII Bitwie Wyrskiej dla Jakuba Ćmiela

Opublikowano: wtorek, 21 maja, 2024

18 maja 2024 odbyła się XVII Bitwa Wyrska, gdzie można było oglądać rekonstrukcję historyczną walk z września 1939. Ponad 200 rekonstruktorów z 20 grup rekonstrukcyjnych z całej Polski wzięło udział w wydarzeniu, zapewniając oglądającym interesujące widowisko. 

Oprócz rekonstrukcji wydarzeń organizatorzy zapewnili wiele różnych atrakcji. Możliwe było zwiedzanie schronu bojowego SOWINIEC, przygotowane zostały stanowiska grup rekonstrukcji historycznych i wystawa sprzętu Wojska Polskiego. Odbyły się także koncerty dwóch zespołów, a każdy mógł skorzystać z bogatej strefy gastronomicznej, stoisk handlowo-militarnych, a także strefy zabaw dla dzieci.

Podczas Bitwy Wyrskiej odbyła się również zbiórka na rzecz naszego Podopiecznego, Jakuba Ćmiela. Naszych wolontariuszy można było spotkać między stoiskami i na rekonstrukcji walk. Udało się zebrać kwotę 2919,38 zł, która pomoże w sfinansowaniu podjazdu dla niepełnosprawnego chłopaka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą akcję - każda złotówka ma ogromne znaczenie.

Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, którzy mogli nie tylko podziwiać widowiskową rekonstrukcję, ale także poznać historię i kulturę tamtych czasów. Dla miłośników militariów i historii była to niezapomniana okazja do zgłębienia wiedzy i pasji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rekonstruktorom, sponsorom oraz wolontariuszom, bez których to wydarzenie nie byłoby możliwe. Serdeczne podziękowania kierujemy również do władz lokalnych i instytucji wspierających, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznej edycji Bitwy Wyrskiej.