Błażej Zub

• Data urodzin: 20 maja, 2007
  • Choroba: Choroba Krabbego - charakteryzuje się spowolnieniem rozwoju, zaburzeniami chodu, osłabieniem wzroku, funkcji intelektualnych, oraz neuropatią obwodową.
  • Cel: pomoc w sfinansowaniu terapii

Błażejek urodził się 20 maja 2007roku z 10 punktami w skali Apgar.Na początku wszystko było dobrze, nasz syn rozwijał się szybko - chodził już samodzielnie od 14 miesiąca życia. W wieku 2,5 roczku zauważyliśmy pogorszenie chodu, Błażejek zaczął dostawiać prawą nóżkę i natychmiast zgłosiliśmy się do Centrum Pediatrii, gdzie wykonano szereg konkretnych badań.

Na podstawie wyników stwierdzono chorobę Krabbego. Jest to choroba, która ujawnia się około 2/3 roku życia. Charakteryzuje się spowolnieniem rozwoju, zaburzeniami chodu, osłabieniem wzroku, funkcji intelektualnych, oraz neuropatią obwodową. Rokowania były złe, lekarze nie dawali mu większych szans…

Obecnie Błażejek ma 8 lat. Od początku swojej walki z chorobą poddawany jest systematycznej terapii. Uczęszcza na rehabilitację ruchową, terapię odruchów, terapię czaszkowo-krzyżową, terapię SI. Ponadto Błażej jest pod opieką lekarza z Ukrainy, który stosuje u naszego syna metodę miękkiej korekcji kręgosłupa.

W miarę możliwości wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, raz do roku na delfinoterapię.

Systematyczna, aczkolwiek ciężka praca przynosi efekty. Aby utrzymać jak najlepszy stan Błażeja terapie powinny być kontynuowane, dzięki nim mówi pojedyncze słowa, jednakże pochłania to ogromne koszty finansowe, które przewyższają nasze możliwości finansowe.

Jeśli mogą Państwo pomóc prosimy o wpłaty, każda oferowana pomoc będzie dla nas wielkim wsparciem w walce z chorobą.Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.