Damian i Iwonka

• Data urodzin: 01 stycznia, 2000
  • Choroba: dziecięce porażenie mózgowe
  • Cel: pomoc w zakupie wózka na akumulator

Zwracam się do Szanownych Państwa z prośbą o pomoc w zgromadzeniu środków finansowych dla mojego syna Damiana ( 19 lat ) i córki Iwonki ( 16 lat ), którzy od dziecięcych lat chorują na dziecięce porażenie mózgowe.

Oboje z mężem sami zajmujemy się opieką i wychowaniem naszych pociech, gdyż rodzice są już w podeszłym wieku, a taka opieka wymaga dużo sił i determinacji.

Mąż od niedawna podjął pracę w pobliskim zakładzie, gdyż zmuszała nas do tego sytuacja materialna, a ja podczas jego nieobecności sama staram się jak mogę aby sprostać tej sytuacji. Jako matka oddałabym wszystko aby moje dzieci mogły samodzielnie mówić i chodzić, a z tym u nich jest bardzo ciężko.

Lepiej jest z Iwonką, ona przy mojej lub męża pomocy próbuje troszkę chodzić, natomiast Damian zdany jest tylko na wózek inwalidzki, gdyż bez niego nie może funkcjonować. Zaczęliśmy rehabilitację dzieci na koniach tzw. hipoterapię, która bardzo się dzieciom spodobała, jednak musieliśmy z tego zrezygnować na rzecz bardziej przyziemnych spraw jak kupno pampersów, bez których nie da się żyć, środków czystości, czy ubrań z których dzieci wyrastają.

Naszym marzeniem jest kupno wózka na akumulator, gdyż dzieci rosną i swoją wagę mają, a ja czuję, że coraz częściej bolą mnie plecy, a nogi odmawiają posłuszeństwa.

Wiadomo, taki wózek przydałby się nie tylko Damianowi, ale także Iwonce, dlatego w tym miejscu zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w jego zakupie. Każda przekazana pomoc na konto Fundacji będzie dla nas wielkim wsparciem, za które my rodzice, oraz ukochane przez nas dzieci Damian i Iwonka z całego serduszka dziękują.