Daria Jesiorowska

• Data urodzin: 14 października, 2007
  • Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce
  • Cel: pomoc w zakupie potrzebnych sprzętów

Daria urodziła się 14.10.2007r. Była bardzo wyczekiwanym dzieckiem, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Przez pierwsze trzy miesiące nic nie wskazywało na to, że Daria będzie tak ciężko chora.

Jak się później okazało, podczas porodu doszło do niedotlenienia mózgu, potem jeszcze żółtaczka fizjologiczna z wysokim poziomem bilirubiny, która uszkodziła struktury mózgu.

Diagnoza postawiona przez lekarzy to dziecięce porażenie mózgowe pod postacią ciężkiej dystonii uogólnionej, a przy tym towarzyszą jeszcze kamica nerkowa,

refluks moczowo pęcherzowy II stopnia, opóźnienie psychoruchowe.

Daria nie siedzi , nie chodzi, nie mówi , słabo kontroluje trzymanie głowy.

Nie chwyta nic w rączki, wymaga całodobowej opieki, potrzebuje intensywnej rehabilitacji co wiąże się z częstymi wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne i kontrolne wizyty lekarskie i badania przy czym musi być przewożona w specjalnym foteliku samochodowym koszt około 4900zł.

Daria nie może chodzić do szkoły więc ma nauczanie indywidualne. Pragniemy jej stworzyć warunki do nauki w domu lecz potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt i pomoce naukowe. Przede wszystkim chcemy dążyć do normalizacji napięcia mięśniowego do czego również potrzebny jest odpowiedni sprzęt i leki.

Nasza rodzina składa się z 4 osób i tylko mąż pracuje.

Niestety nie stać nas na pokrycie tak ogromnych kosztów, a bardzo chcielibyśmy pomóc naszej córeczce w jej rozwoju, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w zakupie potrzebnych sprzętów.