Dawid Staniszewski

• Data urodzin: 08 października, 2008
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe
  • Cel: zakup NF Walker

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc dla mojego syna Dawida. Dawid urodził się 8 października 2008r., w wyniku niedotlenienia przy porodzie choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, nie siedzi samodzielnie i nie chodzi. Pomimo swojej niepełnosprawności Dawid jest pogodnym i radosnym dzieckiem, wszystko rozumie. Syn ma również problemy z mową z powodu porażenia mięśni twarzy i aparatu artykulacyjnego, ale można się z nim porozumieć za pomocą prostych gestów i książki do komunikacji. Dawid bardzo chętnie uczestniczy w życiu rodzinnym i uwielbia kontakt z rówieśnikami chociaż w wielu sytuacjach jest on utrudniony ze względu na zły stan ruchowy i brak jakiejkolwiek możliwości przemieszczania się (nie pełza ani nie czworakuje). Mieliśmy niedawno okazję przymierzyć dynamiczny sprzęt wspomagający chodzenie NF Walker, Dawid bardzo dobrze w nim funkcjonował, podczas pierwszego przymierzenia przeszedł ponad sto metrów na dworze i poruszał się również po domu. Sprawiło to dziecku naprawdę ogromną radość, dlatego naszym marzeniem jest posiadanie takiego sprzętu w domu co umożliwiło by aktywny kontakt z dziećmi, którego bardzo brakuje. Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jednak wciąż brakuje nam 5000 zł, jest to suma przekraczająca możliwości naszej rodziny dlatego jeszcze raz serdecznie proszę o pomoc.