Dominika Dziuba

• Data urodzin: 08 lipca, 2007
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce, atetoza, niedosłuch, wada wzroku
  • Cel: sfinansować zakup nowego wózka

Dominika jest wcześniakiem urodzonym w 28 tygodniu ciąży z niedotlenieniem i w zamartwicy głowy oraz twarzy. Dziewczynka przez pierwszy rok była tlenozależna, pomimo trudnego początku bardzo dzielnie walczyła o życie. Zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, atetozę, niedosłuch odbiorczy i wadę wzroku. Jest dzieckiem znacznie opóźnionym w rozwoju psychoruchowym, wymaga stałej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach codziennych. Dzięki systematycznej rehabilitacji lepiej kontroluje trzymanie głowy, nie pojawiają się przykurcze, jednak nadal nie porusza się samodzielnie.

Wszelkie zajęcia pedagogiczne i logopedyczne odbywają się w warunkach domowych, podczas których prawidłowa postawa Dominiki jest zabezpieczona w wózku, co umożliwia jej pracę z nauczycielem. W nim też spędza większą część dnia, jest w nim karmiona dowożona na rehabilitacje, lekarzy oraz spacery.

Dominika rośnie, jej obecny wózek inwalidzki jest zbyt mały dlatego też konieczny jest zakup nowego, spełniającego wszystkie wymogi. Wydatków związanych z chorobą Dominiki jest za dużo, by rodzice samodzielnie mogli sfinansować zakup nowego wózka.
Bardzo prosimy o pomoc.