Ewa Bednarska

• Data urodzin: 22 czerwca, 1993
  • Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce
  • Cel: koszty rehabilitacji

Ewa urodziła się 22.06.1993r jako wcześniak. Niestety lekarze zdiagnozowali u niej dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Córka przeszła trzy operacje kończyn dolnych i od najmłodszych lat w miarę moich możliwości finansowych jest systematycznie rehabilitowana.

Operacja w 2004 roku przyniosła oczekiwane efekty. Ewa zaczęła stawiać całe stopy na podłodze, prostować kolana. Obecnie porusza się przy pomocy balkonika i potrafi samodzielnie stać. Jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów: ortopedy, neurologa oraz okulisty.

Ze względu na wiek i wagę córki zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie rehabilitacyjnego roweru trójkołowego o napędzie elektrycznym ( koszt zakupu 6700zł ). Sami nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów takiego zakupu. Obecnie posiadamy stary rower trójkołowy bez napędu, lecz córka nie potrafi nim samodzielnie jeździć, co spowodowane jest zbyt słabymi mięśniami nóg. Ja, jako mama muszę pomagać córce ruszać, podjechać, uważać aby rower nigdzie nie stanął, nie ugrzązł gdyż ponowne samodzielne jego uruchomienie jest dla córki zbyt ciężkim wysiłkiem.

Zdrowe dzieci i ich rodzice marzą o nowych grach, podróżach… My mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy, uda nam się spełnić to swoje i córki marzenie o rehabilitacyjnym rowerze z napędem elektrycznym, dzięki któremu Ewa będzie mogła poruszać się samodzielnie, a co najważniejsze nie będzie uzależniona od drugiej osoby, co pomoże jej w codziennym funkcjonowaniu i usprawni dalszą rehabilitację.