Jakub Ernest

• Data urodzin: 23 listopada, 2006
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce
  • Cel: pomoc w sfinansowania terapię

Jestem mamą 7-letniego Jakuba, u którego lekarze zdiagnozowali mózgowe porażenie dziecięce, zespół spastyczny czterokończynowy oraz epilepsje. Jakub jest rehabilitowany od urodzenia, uczestniczy w zajęciach logopedycznych, psychologicznych oraz w terapii zajęciowej. Jest pod stałą opieką neurologa i ortopedy. W chwili obecnej synek porusza się samodzielnie na czworakach i próbuje stawiać swoje pierwsze kroczki przy pomocy balkonika. Lekarze dają ogromne szanse na samodzielne chodzenie, pomimo, że początkowo było to tylko w sferze moich marzeń! Proszę Państwa, o umożliwienie Jakubowi samodzielnego i szczęśliwego życia. Jestem samotną mamą z dwójką małych dzieci (córka ma 9 lat, Jakub 7 lat). Ze względu na chorobę synka zrezygnowałam z pracy zawodowej, utrzymujemy się z zasiłków z MOPS. Mimo trudności optymistycznie patrzę w przyszłość i z dumą matki walczę o samodzielne jutro dla mojego dziecka, BO ONO ISTNIEJE. Mimo bólu i cierpienia, które towarzyszą Kubie od pierwszych chwil życia jest bardzo pogodnym, wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. Sprawia mi wiele radości, każda najmniejsza poprawa Jego zdrowia urasta w moich oczach do rangi ogromnego sukcesu. W chwili obecnej jest bardzo dużo znanych mi metod wspierania rozwoju i rehabilitacji, które pomagają mojemu dziecku. Jedną z nich jest metoda aminokwasów ukierunkowanych - dzięki metodzie dr Olgi Blinnkowej u dzieci następuje obniżenie stanów kurczowych, normalizacja motoryki - pojawia się nowa, jakość ruchu. Wiążę z tą metodą ogromne nadzieje dla mojego dziecka. Niestety koszt 30-dniowej kuracji w przypadku Jakuba to ok. 800-1000 zł. To dla mnie ogromna suma. Stąd moja prośba o wsparcie finansowe, które pomoże zrealizować terapię mojego synka. Pomóżcie mi Państwo proszę we własnym i Jego imieniu. Bardzo ważny jest tu czas, to, co uda się osiągnąć dopóki dziecko jest jeszcze małe. Każda zdobyta umiejętność to ogromna szansa na samodzielność Jakuba w przyszłości. Bardzo proszę Państwa o pomoc w realizacji naszych celów, obiecuję, że każda przekazana złotówka zostanie przeznaczona na poprawę zdrowia Jakuba.