Jakub Garandża

• Data urodzin: 01 stycznia, 0001
  • Choroba: porażenie czterokończynowe spastyczne, zez, oczopląs, epilepsja, małogłowie
  • Cel: zakup nowego wózka

Jakub przyszedł na świat w 2002 roku z porażeniem czterokończynowym spastycznym. Cierpi również na epilepsję, małogłowie, oczopląs oraz zeza. Pomimo wszelkich trudności na co dzień jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie ma zapewnioną rehabilitację, zajęcia z logopedą, zajęcia w sali doświadczeń świata, kulinarne oraz wiele innych, ciekawych ćwiczeń.

Chłopiec mówi tylko kilka słów, wydaje z siebie różne odgłosy, ale najważniejszym jest, że wszystko rozumie i jest z nim kontakt wzrokowy.

Jakub potrzebuje nowego wózka, który dzięki swym funkcjom mógłby zapobiec niestabilnemu siadowi i niepogłębianiu się skoliozy. Nowy wózek jest wyposażony w siedzisko bezstopniowe ustawianie głębokości i szerokości. Oznacza to, że chłopiec będzie miał optymalne oparcie i znajdzie się w pozycji poprawnej z punktu widzenia ergonomii i fizjologii. Koszt wózka jest bardzo wysoki, wynosi blisko 15.000 złotych. Niestety rodzinę nie stać na taki wydatek. Prosimy o pomoc.