Jakub Kotula

• Data urodzin: 05 kwietnia, 2007
  • Choroba: niedowład prawostronny piramidowy
  • Cel: pomoc w sfinansowania operacji

Kubuś przyszedł na świat w kwietniu 2007 roku. Niestety zaraz po urodzeniu okazało się, że miał wylew do mózgu w efekcie czego wystąpił u niego niedowład prawostronny piramidowy. Praktycznie od urodzenia konieczna była jego rehabilitacja prowadzona przez wiele ośrodków rehabilitacyjnych.

Mimo starań rodziców przykurcz w nodze i ręce jest znaczny, co powoduje, że kości tych kończyn wolniej rosną a ćwiczenia rozciągające sprawiają chłopcu ogromny ból. W przypadku zaniechania intensywnej rehabilitacji istnieje zagrożenie dysplazją stawu biodrowego oraz skrzywieniem kręgosłupa.

W ostatnim czasie podczas konsultacji ortopedyczno-chirurgicznej poinformowano rodzinę o konieczności przeprowadzenia operacji fibrotomii w celu umożliwienia dalszego prawidłowego rozwoju Kubusia. Termin operacji wyznaczono na 10 marca 2015 roku. Operacja niestety nie jest refundowana przez NFZ a jej koszt to 10.900 złotych. Ze względu na opiekę nad chłopcem mama nie jest w stanie podjąć pracy zawodowej więc jedynym żywicielem rodziny jest tata. Kubuś ma jeszcze trójkę rodzeństwa, więc rodziców nie stać na opłacenie tak wysokiej kwoty.