Laura Kubiak

• Data urodzin: 01 stycznia, 0001
  • Choroba: rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, porażenie kończyn dolnych
  • Cel: pomoc w sfinansowania kuracji komórkami macierzystymi

Do 32 tygodnia ciąży wszystko układało się dobrze. Przy kontroli lekarskiej i wykonanym badaniu USG okazało się, że u dziecka wystąpiło wodogłowie. Inny lekarz nie tylko potwierdził diagnozę, lecz rozpoznał również, że wodogłowie pochodzi od rozszczepu kręgosłupa a dziecko ma sporo wad.

Po dwóch tygodniach pełnych napięcia i wyczekiwania poprzez cesarskie cięcie na świat przyszła Laura.
Jeszcze tego samego dnia dziewczynka została przewieziona do kliniki na oddział neurochirurgii. Po czterech godzinach, które dla rodziny wydawały się wiecznością powróciła z bloku operacyjnego, gdzie miała zamykaną przepuklinę i wstawianą zastawkę komorowo-otrzewną. Rodzice dowiedzieli się również, że Laura ma porażenie kończyn dolnych, a pęcherz jest neurogenny, co oznaczało, że musiała być cewnikowana.
Kilka dni później organizm maleńkiej dziewczynki odrzucił zastawkę, musiała zostać ponownie operowana. Udało się dopiero za trzecim razem. Po czterech miesiącach Laura mogła wrócić do domu, gdzie z utęsknieniem czekało na nią rodzeństwo.

Po kilku dniach zaczęto rehabilitację Laurki różnymi metodami. Mozolna i kosztowna rehabilitacja przynosiła efekty – w dniu swoich trzecich urodzin dziewczynka samodzielnie usiadła. Radość rodziny nie trwała długo, ponieważ po hospitalizacji zaczęły się ataki epilepsji częściowej. Z czasem ataki się nasilały. Obecnie Laura potrzebuje opieki 24 godziny na dobę.

Laura jest pogodną, uśmiechniętą dziewczynką, która daje wiele radości każdego dnia. Chociaż niewiele mówi – bardzo wiele rozumie. Kocha muzykę i podejmuje próby gry na pianinie. Pomimo trudnej sytuacji rodzina nie traci wiary i nadziei.

Nadzieją jest eksperymentalna kuracja komórkami macierzystymi, których leczeniem zajmują się specjaliści z Krakowa. Komórki macierzyste to najbardziej pierwotne komórki, które tworzą struktury organizmu. Charakteryzują się zdolnością do samoodnawiania, czyli mogą nieskończenie się dzielić oraz mają możliwość przemieniania się w wyspecjalizowane typy komórek. Te niezwykłe cechy nie tylko rewolucjonizują medycynę ale przede wszystkim dają szansę na zdrowie i lepsze życie. Koszt to 50 tysięcy złotych.