Luca Iorio

Luca Iorio

  • Data urodzin: 22 czerwca, 2002
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce
  • Cel: zakup NF WALKERA

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc dla mojego synka Luca Iorio w zakupieniu NF WALKER .

Luca urodził się 22.06.2002r z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu. W konsekwencji tego niedotlenienia syn choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W trzecim miesiącu życia postawiono diagnozę- Zespół Westa (lekooporna padaczka). Luca jest rehabilitowany, codziennie w miarę możliwości jeździmy na turnusy rehabilitacyjne, na których ma zapewnioną kompleksową rehabilitację.

Rok temu syn przeszedł pierwszy etap Fibrotomii po którym są widoczne efekty. Z pomocą rehabilitantki chodzi na pełnych stopach, wzmocnił się , zmniejszyło sie napięcie, wyciszyły ruchy mimowolne w lewej nodze. W marcu 2013 ma przejść kolejny etap Fibrotomii.

Zwracam się z prośbą o pomoc w zakupieniu NF WALKERA ( koszt to ok 32 tys złotych). Sama nie jestem w stanie zebrać potrzebnej sumy na zakup, który nie jest refundowany przez NFZ, a dla Luca mógłby stworzyć nowe możliwości samodzielnego poruszania się.

NF-Walker to coś więcej niż sprzęt pomocniczy sprawi że Luca zyska nie tylko korekcje postawy, ale również możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu codziennym. Dziecko w tym sprzęcie stoi swobodnie obciążając cały ciężar na stopach, przy jednoczesnej stabilnej postawie. Sprzęt umożliwia dziecku nie tylko poruszanie się, lecz stwarza również warunki do stania, chodzenia, począwszy od małych ruchów stóp i nóg, aż do samodzielnego chodzenia. Ciągła mobilność wspiera regulacje napięć mięśni. Dzięki stabilności Luca może czuć się pewniej, koncentrować się na otoczeniu i budować kontakty z innymi, gdyż ma możliwość większej aktywności z rówieśnikami i ma swobodne ręce. Kontrola tułowia jest wspomagana przez chodzik. NF-Walker, co umożliwi integrację w życiu codziennym.

Samotnie wychowuje Luca, utrzymujemy się z zasiłków rodzinnych , pielęgnacyjnych oraz zaliczki alimentacyjnej. Ja nie pracuje ze względu na chorobę synka, który wymaga całodobowej opieki. Ojciec dziecka w ogóle się nim nie interesuje.

Pomagam

Po naciśnięciu przycisku nastąpi przekierowanie do systemu płatności on-line PayPal.

Darowizny wpłacić można na konto:

  • Fundacja Sto Serc 
  • ul. Karola Miarki 20
  • 43-190 Mikołów

Tytułem: Darowizna Fundacja Sto Serc 

  • PKO BP
  • 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166

Wpłaty z zagranicy

  • Kod Swift: BPKOPLPW
  • Nr konta IBAN: PL 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166