Maja Ciuk

• Data urodzin: 26 lipca, 2007
  • Choroba: powikłania po ostrej białaczce limfoblastycznej
  • Cel: koszty rehabilitacji

Maja urodziła się 26 lipca 2007 roku w Katowicach. W chwili narodzin otrzymała 10 pkt w skali Apgar, była zdrową dziewczynką.

W sierpniu 2011 roku podczas pobytu u babci na Mazurach poczuła się źle: była senna i stale zmęczona. Zaniepokojeni rodzice udali się do lekarza, który wydał polecenie natychmiastowego przewiezienia Majki do szpitala w Olszynie. Dziewczynkę poddano szczegółowym badaniom i zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ponadto podczas leczenia wykryto grzyba, który zaatakował lewe płuco oraz lewą półkulę mózgu. Następstwem tego Maja doznała paraliżu prawej części ciała w związku z czym poza brakiem sprawności ruchowej wystąpił zanik mowy.

Maja odbyła kilka operacji, w tym wycięcia nacieku w okolicach śledziony, części płuca jak i usunięcia grzyba na otwartym mózgu, po której lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie. Na szczęście udało się i jest pośród nas.

Czeka ją długie kosztowne leczenie.

Dzięki intensywnej rehabilitacji oraz pomocy Fundacji STONOGA, dziewczynka samodzielnie chodzi i mówi. Nadal jednak boryka się z niedowładem ręki oraz nogi. By Maja mogła w pełni powrócić do sprawności, potrzebna jest systematyczna praca z wykwalifikowanymi rehabilitantami, której koszty są bardzo wysokie.

Bardzo prosimy o pomoc, które zapewnią kolejną godzinę zajęć rehabilitacyjnych oraz wizyty specjalistyczne niezbędne naszemu dziecku.

Za wszelką Państwa pomoc bardzo dziękujemy!