Mateusz Andrysiak

• Data urodzin: 17 maja, 1998
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczka, skolioza nerwowo-mięśniowa
  • Cel: zakup specjalistycznego materaca DINA SLEEP

Mateusz przyszedł na świat w 1998 r - zdrowy. W szóstym miesiącu przebył opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tego momentu jest dzieckiem upośledzonym umysłowo w stopniu głębokim. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczkę, skoliozę nerwowo-mięśniową i przykurcze kończyn górnych i dolnych, nie siedzi samodzielnie, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Z powodu padaczki jest karmiony przez sondę PEG specjalnymi mieszankami pokarmowymi.

Chłopiec nie artykułuje słów, reaguje na swoje imię, jest z nim kontakt krótki wzrokowy.

Uczestniczy w programie leczenia spastyczności iniekcjami toksyny botulinowej. Jest stale rehabilitowany, bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych. Wymaga stałej opieki osoby drugiej.

Mateuszowi niezbędny jest specjalistyczny materac DINA SLEEP, zbudowany z systemu poduszek i podparć pozycjonujących. Zapewni chłopcu prawidłowe ułożenie ciała podczas spoczynku, dostarczy bodźców czuciowych, poprawi funkcję oddychania na różnych poziomach. Koszt materaca to 8200zł, kwota nieosiągalna dla rodziców.