Mikołaj Soliński

• Data urodzin: 21 listopada, 2009
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce, 4- kończynowy niedowład spastyczny
  • Cel: pomoc w sfinansowania rehabilitacji

Mikołaj urodził się 21.11.2009 roku w 31 tygodniu ciąży, przez cięcie cesarskie. Maluszek ważył 1500g, nie oddychał samodzielnie, wymagał podłączenia do respiratora. Miał wylewy II stopnia dokomorowe, odmę opłucnową lewostronną, hiperbilirubinemię, niedokrwistość, retinopatię wcześniaków oraz zapalenie opon mózgowych.

Chłopczyk choruje na mózgowe porażenie dziecięce, 4- kończynowy niedowład spastyczny.
Od czterech lat jest regularnie poddawany leczeniu toksyną botulinową w celu rozluźnienia nóg.
Do nauki chodzenia używa ortez, butów ortopedycznych oraz balkonika.
Jest pod stałą kontrolą lekarza rehabilitacji, neurologa, ortopedy, okulisty i endokrynologa.

Mikołaj zaczyna samodzielnie siedzieć, reaguje na polecenia, mówi pełnymi zdaniami.
Jeżeli uda się utrzymać w dalszym ciągu takie tempo jego rozwoju, to jest szansa, że w przyszłości będzie mógł samodzielnie funkcjonować.

Ciężka praca przynosi efekty jednak, by wzmocnić nóżki i utrwalić prawidłowy odruch chodzenia wraz z wymuszeniem odpowiedniej postawy niezbędna jest bieżnia rehabilitacyjna.
Ze względu na stałe wydatki związane z walką o sprawność Mikołaja rodziny nie stać na samodzielne sfinansowanie tego sprzętu.

Apelujemy do Państwa o pomoc.