Pomoc świąteczna

• Data urodzin: 16 kwietnia, 2019
  • Choroba:
  • Cel: Pomoc świąteczna

Z okazji Świąt Wielkanocnych, pragniemy pomóc konkretnym podopiecznym zaprzyjaźnionej fundacji w Katowicach. Poniżej przedstawiamy poruszające historie rodzin, którym pragniemy ofiarować wsparcie.

Ania lat 5 wychowywana przez ojca, po tym jak miesiąc temu zmarła jej matka. Schorowany ojciec, który jest częściowo sparaliżowany, pomimo bardzo trudnej sytuacji bytowej, po śmierci matki zabrał dziewczynkę do siebie. W opiece nad córką pomaga również brat pana Marka. Ojciec bardzo dba o córkę, jednak brakuje środków finansowych na zapewnienie podstawowych potrzeb.

Kacper lat 11 wychowywany przez ciocię, po tym jak miesiąc temu zmarła mu matka. Ojciec dziecka utrzymuje z nim sporadyczny kontakt, jednak nie poczuwa się do obowiązku opieki nad nim. Kacper wraz z ciocią są w trakcie przeprowadzki i remontu mieszkania po zmarłej matce chłopca. Jednakże z powodu niskich dochodów, wszystko trwa bardzo długo. Chwilowo Kacprem opiekowała się babcia, która choruje na zaburzenia psychiczne, co w dużej mierze odbijało się na chłopcu.

Michał lat 6 wychowywany jest tylko przez ojca od kiedy matka porzuciła rodzinę. W lokalu zamieszkuje Michał, brat Adam – lat 10, tata oraz babcia. Mieszkanie jest skromne, ale czyste. Pan Kazimierz – ojciec Michała nie ma stałej pracy, podejmuje jedynie dorywcze zlecenia. Ojciec bardzo dba o syna i interesuje się jego losem. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, brakuje na najpotrzebniejsze rzeczy życia codziennego.

Daniel lat 13 wychowywany przez ojca, po tym jak matka zmarła z powodu choroby alkoholowej. Chłopiec mieszka wraz z ojcem oraz starsza siostra Moniką. Mieszkanie jest schludne, rodzina stara się dbać o czystość pomieszczeń. Ojciec dziecka długo utrzymywał się z prac dorywczych, aktualnie ma stałą pracę, ponieważ od śmierci żony jest trzeźwym alkoholikiem. Mężczyzna jest w złym stanie fizycznym, poprzez długoletnie nadużywanie alkoholu, co wpływa na jego codzienne funkcjonowanie. Ojciec interesuje się losem dzieci, stara się dbać o to, aby każde z nich miało potrzebne przybory szkolne oraz ubrania. Nie zawsze jednak panu Tomaszowi starcza pieniędzy na zaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny.

Łukasz lat 21 wychowywany przez matkę, po tym jak ojciec porzucił rodzinę. Chłopiec mieszka z matką, babcią chorą na Alzheimera oraz starszym bratem, który utrzymuje całą rodzinę. Łukasz posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Rodzina ma skromne warunki mieszkalne, wystarcza tylko na potrzeby dnia codziennego.