Sebastian Michałek

• Data urodzin: 28 listopada, 2008
  • Choroba: Freemana-Sheldona, niedosłuch
  • Cel: zakup nowych aparatów słuchowych

Sebastian urodził się 28 listopada 2008 roku. W pierwszych tygodniach życia był hospitalizowany w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z podejrzeniem zespołu genetycznego Freemana-Sheldona. Od okresu noworodkowego posiadał nieprawidłowe zapisy EEG, leczony był bardzo silnymi lekami. W kwietniu 2009 roku chłopiec został poddany operacji korekcji roszczepu podniebienia miękkiego. Ponadto stwierdzono głęboki niedosłuch obustronny mieszany, który skutkuje noszeniem aparatu słuchowego. Od urodzenia chłopiec boryka się ze wzmożonym napięciem w obrębie kończyn dolnych oraz przykurczem w stawach biodrowych i kolanowych.

Do dnia dzisiejszego Sebastian przeszedł już 3 operacje wnętrostwa (prawe jąderko zostało usunięte), czeka go jeszcze jeden zabieg.

Chłopak pomimo swojej choroby jest radosnym, uśmiechniętym i ciekawym otoczenia dzieckiem, który uwielbia się przytulać i kontaktować się z ludźmi. Dzięki dotychczasowej rehabilitacji widać ogromne postępy – siedzi samodzielnie, próbuje stawać na nóżkach mimo ograniczających go przykurczy, wypowiada pojedyncze sylaby.

Obecnie Sebastian potrzebuje nowych aparatów słuchowych, których koszt znacznie przewyższa domowy budżet. Sytuacja materialna rodziny nie pozwala na ich zakup, ponieważ po opłaceniu wszystkich rehabilitacji, kupieniu środków higienicznych na życie pozostaje niewiele.