Wiktor Konieczyński

• Data urodzin: 16 stycznia, 2009
  • Choroba: wodogłowie, przepuklina oponowo-rdzeniowa odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, pęcherz neurogenny, porażenie wiotkie kończyn dolnych
  • Cel: pomoc w zakupie ortezy

Wiktor urodził się z wieloma wadami wrodzonymi takimi jak wodogłowie, przepuklina oponowo -rdzeniowa odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, pęcherz neurogenny i porażenie wiotkie kończyn dolnych.

Dzielnie przeszedł w swoim krótkim życiu sześć operacji, nadal jednak wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Chłopczyk porusza się tylko przy pomocy wózka inwalidzkiego. Jest pogodnym, radosnym i wesołym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły specjalnej oraz na specjalistyczne rehabilitacje do ośrodka, który jest oddalony aż o 60 kilometrów od jego miejsca zamieszkania.

Intensywne rehabilitacje przynoszą widoczną poprawę, jednak do uzyskania większej sprawności potrzebny jest specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny - orteza obejmująca obręcz biodrową uda i stopy typu HKAFO.

Rodzice nie są w stanie samodzielnie zakupić takiego sprzętu, ponieważ jego cena znacznie przewyższa ich dochody. Pracuje ojciec, który prowadzi gospodarstwo rolne, zaś matka opiekuje się synem. Niestety wydatki związanie z leczeniem, rehabilitacją, wizytami u specjalistów, dojazdami do ośrodka rehabilitacyjnego są bardzo wysokie i pochłaniają większość domowego budżetu.

Rodzina bardzo prosi o pomoc w zakupie ortezy.