Wiktor Pluta

• Data urodzin: 10 kwietnia, 2005
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce-niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczka, niedoczynność tarczycy oraz wady wzroku (retinopatia wcześniaków), pęcherz neurogenny, niedosłuch obustronny odbiorczy średniego stopnia, alergia
  • Cel: pomoc w pozyskaniu środków na zakup krzesełka rehabilitacyjnego ze stolikiem

Wiktor urodził się 10.04.2005 roku w 31 tygodniu ciąży z wagą 1480g. i wzrostem 43 cm., otrzymał 2 punkty w skali Apgar. Podczas ponad rocznej hospitalizacji w Radomiu, Warszawie oraz Lublinie Wiktorek miał 3 operacje serca, 4 operacje oczu, przeszczep szpiku kostnego z powodu wrodzonej aplazji, fibrotomię kończyn górnych oraz dolnych, operację urologiczną (obustronne wnętrostwo jąder) i chirurgiczną (usunięcie znamienia barwnikowego) ponad 100 transfuzji krwinek czerwonych i płytek krwi, a także chemioterapię.
Diagnoza Wiktorka to mózgowe porażenie dziecięce-niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczka, niedoczynność tarczycy oraz wady wzroku (retinopatia wcześniaków), pęcherz neurogenny, niedosłuch obustronny odbiorczy średniego stopnia, alergia.
Chłopczyk jest pod stałą kontrolą specjalistów : pediatry, neurologa, neurochirurga, okulisty, ortopedy, hematologa, kardiologa, chirurga, urologa, rehabilitantów, stomatologa, hematologa, ortodonty, audiologa, alergologa, endokrynologa.

Dzięki stałej, intensywnej rehabilitacji i stymulacji rozwoju Wiktorek robi ogromne postępy-samodzielnie siada i stawia pierwsze kroki, mówi kilkadziesiąt słów i buduje proste zdania; zadziwia lekarzy, którzy mówili że będzie dzieckiem leżącym.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków na zakup krzesełka rehabilitacyjnego ze stolikiem. Krzesełko jest ważnym elementem codziennej rehabilitacji. Wiktorek będzie w nim siedział prawidłowo, zapobiegnie to pogłębianiu się wad postawy. Regulowana wysokość krzesełka pozwoli na korzystanie z niego przez długi czas.