Adam Wilczek

• Data urodzin: 19 grudnia, 1990
  • Choroba: uraz zmiażdżeniowy lewej kończyny dolnej, amputacja na poziomie uda
  • Cel: finansowanie treningów Adama

Adam Wilczek urodził się 19 grudnia 1990 r. W 2011 roku w wypadku stracił lewą nogę, Fundacja Sto Serc zakupiła specjalistyczną protezę nogi.

Pomimo kalectwa Adam nie daje za wygraną! Odnosi sukcesy w sporcie. W ostatnich Mistrzostwach Województwa Opolskiego w klasycznym podnoszeniu ciężarów leżąc osiągnął niezły wynik. Chłopak chce się rozwijać, pokazać, że pomimo protezy i niepełnosprawności można wygrywać i dążyć do celu pomimo przeciwności. Niestety finanse znacznie ograniczają jego marzenia i realizację założeń. Poszukujemy sponsora, który opłaci Adamowi wszelkie niezbędne koszty.

Witam. Mam na imię Adam. W wieku 15 lat zacząłem uczęszczać na siłownię. Po zakończeniu edukacji przerwałem treningi, ponieważ zacząłem pracę, która ograniczała mój czas prywatny praktycznie do zera. W roku 2011 miałem wypadek (amputacja nogi). Po roku dochodzenia do siebie, zacząłem poważnie myśleć o powróceniu na treningi. Pod koniec roku 2012 ponownie wróciłem do trenowania z wielkim zapałem. Moja niepełnosprawność nie załamała mnie, lecz zmotywowała do działania i dawania z siebie 110%. W efekcie tego półtora roku później zdobyłem wice mistrzostwo województwa opolskiego w kategorii do 66 kg (OSÓB PEŁNOSPRAWNYCH). Startowałem z osobami pełnosprawnymi, ponieważ nie miałem licencji zawodników niepełnosprawnych.

Na chwilę obecną przygotowuję się do Mistrzostw Śląska. Niestety bardzo ograniczają mnie finanse, ponieważ niezbędne jest trzymanie diety, która na mój budżet jest zbyt kosztowna, dodatkowo trzeba uzupełniać niedobory suplementami na które brakuje mi środków pieniężnych. Trenuje w świetnym klubie, którym jest Pover Kuźnik Chorzów prowadzony przez wielokrotnego mistrza Polski oraz mistrza Niemiec, wspaniałego człowieka i trenera pana Piotra Pawlik.

Moim marzeniem jest uczestnictwo w paraolimpiadzie i będę dążył do tego celu, tak długo aż go osiągnę.