Agata Baron

• Data urodzin: 23 kwietnia, 2020
  • Choroba: Zespół Downa
  • Cel: 1,5%

Agatka urodziła się 23 kwietnia 2020 roku z Zespołem Downa i wrodzoną wadą serca.

W pierwszym tygodniu życia przeszła szereg badań, podczas których wykryto u niej zaćmę wrodzoną. Kolejne badania wykazały niedosłuch umiarkowany oraz wzmożone napięcie mięśniowe.

W trzecim miesiącu życia przeszła zabieg usunięcia zaćmy z obu oczu. Pojawił się oczopląs, zez zbieżny i nieregularne ruchy gałki ocznej. Od tamtej pory Agatka jest pod stałą kontrolą okulistyczną.

Agatka jest objęta wczesnym wspomaganiem rozwoju. Korzysta z rehabilitacji ruchowej, opieki neurologopedy, tyflopedagoga. Niestety ilość godzin spędzonych na zajęciach ze specjalistami jest niewystarczająca, drogie leki oraz ciągła wymiana szkieł w okularkach są bardzo kosztowne.

Dziewczynka mimo swoich ograniczeń jest dzieckiem bardzo pogodnym i wnosi w życie całej rodziny wiele radości i bezinteresownej miłości.

Rodzice zwracają się o pomoc w przekazaniu 1,5%, aby mogli córce zapewnić najlepsze warunki do osiągniecia samodzielności w życiu dorosłym.