Antonina Daglis

• Data urodzin: 24 czerwca, 2016
  • Choroba: mózgowe porażenie dziecięce, epilepsja
  • Cel: rehabilitacja, wizyty u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne

Antosia urodziła się w 30 tygodniu ciąży, przez co dotknęło ją większość powikłań poporodowych.
Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, a ze względu na rozległe wylewy znacznie niedowidzi.
Czterokończynowa spastyka powoduje ból, zwłaszcza w nocy przez co dziewczynka bardzo cierpi nie może spokojnie zasnąć.

Mimo sprzężonej niepełnosprawności, udało się wypracować mowę u Tosi. Mówi pełnymi zdaniami i wszystko rozumie. Jest wesołą dziewczynką, która chciałaby wiele dokonać, wiele móc, jednak jest uwięziona we własnym ciele.

Antosia wymaga współpracy z wieloma specjalistami. Niestety koszty wizyt, rehabilitacji, turnusów są zbyt wysokie, a mama dziewczynki, która samotnie wychowuje córkę nie jest w stanie jej tego wszystkiego zapewnić. Każdego dnia walczy z bezradnością i strachem o lepsze jutro dla swojej córki.

Zakończona zbiórka:

Aktualnie Tosia potrzebuje ortez korygujących zaburzenia osiowe. Koszt zakupu nowych ortez, dopasowanych do stopy dziewczynki to kwota ok 5.000zł. Prosimy o pomoc i wsparcie.