Dominik Pieczka

• Data urodzin: 25 grudnia, 2008
  • Choroba: Nowotwór złośliwy - guz okolicy szyszynki
  • Cel: środki na leczenie i rehabilitację

W maju, w trakcie drugiego dnia egzaminów ósmoklasisty Dominik źle się poczuł i zaczął wymiotować, wezwano karetkę. Gdy rodzice myśleli, że sytuacja jest już opanowana ,niestety po pewnym czasie Dominikowi zaczęła drętwieć ręka i twarz. Rodzice zabrali więc syna na izbę przyjęć, był bardzo słaby. Później wszystko działo się bardzo szybko. Zdiagnozowano u chłopca guza.

Od razu został przewieziony na oddział neurochirurgii. Po wykonaniu badań okazało się, że to rzadki, germinalny nowotwór złośliwy. Po dwóch tygodniach wycięto guza i wdrożono chemioterapię. Dominik znosi ją bardzo źle, chudnie i jest strasznie osłabiony. Teraz przyjmuje trzecią chemię, czeka go jeszcze jedna. Po jej zakończeniu rozpocznie terapię protonową.

Dominik to bardzo dobre i pomocne dziecko. Był zawsze lubiany w klasie, niesprawiający problemów. Uwielbia grać w piłkę nożną i pływać. Rodzice nie wiedzą, co przyniesie przyszłość, ale na pewno będę potrzebne środki na leczenie i rehabilitacje. Dlatego bardzo proszą o pomoc i dziękują za każde wsparcie.