Filip Bembenik

• Data urodzin: 23 sierpnia, 2013
  • Choroba: chłopiec urodził się bez lewej dłoni i części przedramienia – zespół pasm owodniowych
  • Cel: Zakup nowej protezy i rehabilitacje z nią związane

Filip przyszedł na świat z zespołem pasm owodniowych, który charakteryzuje się przedwczesnym pęknięciem worka owodniowego i uszkodzeniem zdrowych tkanek płodu. Chłopiec urodził się bez lewej dłoni i części przedramienia. Pomimo defektu znakomicie sobie radzi w codziennych czynnościach i obowiązkach, jest bardzo wesołym i rezolutnym dzieckiem.
Niepełnosprawność chłopca wiąże się z koniecznością korzystania z ciągłych rehabilitacji i protezy, by zapobiec rozwojowi skoliozy i innych wad postawy. Dotychczasowa proteza niezwłocznie musi być wymieniona na nową. Koszt nowej, jednakże nowoczesnej protezy oszacowano został na ok. 35 000zł. Co dla innych jest normalnością dla Filipa wymaga dużo więcej pracy i sprytu. Nowoczesna proteza pozwoli czuć mu się bardziej komfortowo w każdej sferze życia.
Uwielbia układać lego, marzy by układać je dwoma rączkami .Pomaga sobie niesamowicie sprawnymi palcami stóp. Proteza ułatwi mu też jazdę na rowerze i jego ulubionej hulajnodze. Najwyższej jakości komponenty i wykorzystanie nowoczesnej technologii da Filipowi namiastkę posiadania ręki. Zwiększy to jego komfort życia.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w uzyskaniu środków na zakup sprzętu, który ułatwi życie Filipa.
Każda wpłacona kwota, przybliży rodziców do spełnienia marzeń syna. Gorąco prosimy o wsparcie.