Krzysztof Matusiak

• Data urodzin: 16 listopada, 2012
  • Choroba: dziecięce porażenie mózgowe, kurczowe porażenie obustronne i wrodzone neurogenne zwichnięcie stawu biodrowego lewego.
  • Cel: zakup pionizatora, dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego

Krzysiu jest skrajnym wcześniakiem, urodził się w 25 tygodniu ciąży. Chłopiec spędził wiele miesięcy w szpitalu, przeszedł również wiele operacji i cały czas jest pod opieką wielu specjalistów.

W listopadzie 2021 roku chłopiec miał operację bioderka i zespolenia PHP (zspolenia płytkowe to nowoczesne systemy zespalania złamań, stosowane w leczeniu operacyjnym złamań trzonów kości długich, złamań przezstawowych i okołostawowych). Po tej operacji bardzo ważna jest ciągła, intensywna rehabilitacja oraz
specjalistyczny sprzęt do pionizacji Krzysia. Rodzice zapewniają ciągłość ćwiczeń, ale żeby był lepszy efekt wymagane są specjalistyczne turnusy. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny wynosi 8050 zł. Takich turnusów rodzice starają się zapewnić synowi kilka w ciągu roku, lecz wszystkie dzięki wsparciu i pomocy finansowej ludzi o dobrym sercu,  gdyż większa część dochodów rodzina przeznacza na bieżące życie, rachunki, dojazdy i wizyty u specjalistów oraz rehabilitację.

Rodzice chcą dać szanse dziecku na lepsze funkcjonowanie i dążą , aby syn miał możliwość stanięcia na własnych nogach. Pomóc mu w tym może pionizator firmy Coco. Sprzęt ten kosztuje aż 10 000 zł. Rodzice zwrócili się z prośbą o pomoc w zakupie pionizatora oraz dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego.