Marta Kusz

• Data urodzin: 30 lipca, 2010
  • Choroba: Porażenie mózgowe, małogłowie, spastyczność kończyn dolnych i górnych, upośledzenie widzenia
  • Cel: Specjalistyczny fotelik samochodowy

Marta przyszła na świat 30 lipca 2010 roku przedterminowo, w ósmym miesiącu ciąży z bardzo niską wagą urodzeniową 2090 g. Była pierwszą z bliźniąt, niestety jej siostrzyczka obumarła.

W pierwszej dobie życia wykonano dziecku szereg badań, aby wykluczyć choroby związane z przedwczesnym urodzeniem. USG główki wykazało nasilone zmiany leukomalacyjne mózgu, czyli fakt wystąpienia krwawienia w wewnętrznej części mózgu. Badanie tomografii komputerowej potwierdziło wynik.
Zdiagnozowano również wzmożone napięcie mięśniowe i małogłowie. Rezonans magnetyczny wykazał dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i znaczny niedorozwój obu półkul mózgowych z dużym wodogłowiem. Rozwój psychomotoryczny dziewczynki jest znacznie opóźniony.

Aby Marta mogła funkcjonować w otaczającym ją świecie potrzebna jest stała, intensywna rehabilitacja, wielospecjalistyczne leczenie oraz przyjmowanie niezbędnych leków, których koszt zakupu jest bardzo wysoki.
Mama zwraca się z prośbą o dofinansowanie do zakupu specjalistycznego fotelika samochodowego, którego koszt to 10.000 (częściowa refundacja). Dzięki niemu możliwy będzie dojazd na rehabilitacje i wizyty lekarskie.

Każda przekazana pomoc na konto Fundacji będzie dla rodziny ogromnym wsparciem.