Michał Włodarski

• Data urodzin: 29 kwietnia, 1991
  • Choroba: zatrucie tlenkiem węgla
  • Cel: finansowanie rehabilitacji Michała

2 stycznia 2017 roku Michał czuł się bardzo słabo z powodu silnego przeziębienia, około południa wszedł do łazienki, by wziąć gorącą kąpiel. Tuż po odkręceniu wody zasłabł i przewrócił się pozostając w wannie aż do godziny 17:30, kiedy mama znalazła go nieprzytomnego i zadzwoniła po karetkę pogotowia.

Ekspertyza wykazała, że prawdopodobną przyczyną utraty przytomności była wada wentylacji w piecyku gazowym ogrzewającym wodę - spaliny zamiast wydobywane na zewnątrz zostały zwracane z powrotem do pomieszczenia.

Pogotowie zabrało Michała do szpitala w Katowicach a następnie do Sosnowca do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej. Przeprowadzone badania wykazały zawartość tlenku węgla we krwi 33%, tomografia nie wykazała żadnych zmian.

Po pięciu dniach od zdarzenia, 7 stycznia 2017 roku Michał się wybudził, był z nim kontakt słowny, logicznie odpowiadał na zadawane pytania, wiedział co się wydarzyło i co się obecnie dzieje, jadł posiłki i ruszał kończynami.

W następnych dniach nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia, Michał stracił przytomność i nie odzyskał już umiejętności komunikowania się z otoczeniem ani gestami ani werbalnie. 12 stycznia 2017 został przewieziony do Szpitala Murcki w Katowicach, gdzie lekarz prowadzący stwierdził uszkodzenie półkul mózgowych i stan apaliczny.

Rodzina Michała nie chciała się poddawać i dalej podejmowali walkę z chorobą. Udało się znaleźć miejsce, w którym Podopieczny znalazł doskonałą opiekę - rehabilitacja prowadzona przez specjalistów przyniosła rezultaty.  Wyczerpujące, codzienne zajęcia przyniosły niesamowite rezultaty! Pierwszy krok, pierwsze słowo!

Od 22 grudnia 2017 Michał przebywa w domu. Mamy z nim kontakt. Potrafi komunikować o swoich potrzebach, porusza się na wózku. Każdy dzień z nim to cud!

W lutym 2020 Michał z rodziną przebywał w Bangkoku, gdzie poddał się przeszczepowi komórek macierzystych. Podopieczny poczynił postępy, jakich nie spodziewałby się nikt! Przełamywał kolejne bariery, na których pokonanie nikt nie dawał mu szans.

Wiemy jednak, że może być znacznie lepiej. Wiemy, że Michał może wrócić do nas. Że może być niemalże tak, jak było kiedyś… By tego dokonać, potrzebujemy czegoś, co pozostaje poza naszym zasięgiem. Michał potrzebuje terapii, która w połączeniu z intensywną rehabilitacją może dać mu szansę na kolejne postępy. Potrzebujemy środków, by zapewnić mu to, co najważniejsze w walce - wsparcie.

Proszę, pomóż nam! Toczymy najważniejszą walkę w życiu. Całą rodziną.

Nie pozwól na to, żeby na drodze do sprawności Michała stanęły przeszkody. On da z siebie wszystko, by wygrać.