Nina Głownia

• Data urodzin: 27 stycznia, 2018
  • Choroba: dziecięce porażenie mózgowe, wzmożone napięcie mięśniowe
  • Cel: Koszty leczenia i rehabilitacji

Nina przyszła na świat jako wcześniak, urodzona w 31 tygodniu ciąży z masą urodzeniową 1820 g. Po porodzie stwierdzono zapalenie płuc, w 15 dobie życia trafiła na oddział neonatologiczny z powodu drożności przewodu tętniczego celem kontynuacji diagnostyki i leczenia. Lekarz kardiolog skierował dziecko na operację celem zamknięcia PDA (przetrwały przewód tętniczy). Po trudnych 41 dniach leczenia rodzice mogli zabrać swoje maleństwo do domu.
Od tego czasu jednak pozostaje pod stałą opieką poradni specjalistycznych: neurologicznej i gastrologicznej.

Dziewczynka od urodzenia wymaga rehabilitacji z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego. Po ukończeniu roku, zdiagnozowano również dziecięce porażenie mózgowe. Ninka nie potrafi samodzielnie siedzieć ani wstawać. By ta śliczna dziewczynka mogła rozwijać się prawidłowo, jak jej rówieśnicy, konieczna jest intensywna rehabilitacja, której koszt to ok 80 zł dziennie, w skali miesiąca sama rehabilitacja daje kwotę ok. 2000 złotych. Zajęcia powinny się odbywać również w domu, jednak brakuje odpowiedniego sprzętu takich jak mata czy pufa do rehabilitacji.

Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie i przewyższają możliwości finansowe rodziny, dlatego bardzo prosimy o pomoc by Ninka mogła w przyszłości była samodzielna i niezależna.