Paweł Jagielski

• Data urodzin: 01 stycznia, 0001
  • Choroba: porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy
  • Cel: sprzęt rehabilitacyjny, środki higieniczne, zaopatrzenie ortopedyczne.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc na leczenie i rehabilitację naszego niepełnosprawnego synka Pawełka. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego doznał uszkodzenia w centralnym układzie nerwowym. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Objawiło się ono u niego niedowładem czterokończynowym, szczególnie w kończynach dolnych, przykurczem w stawie biodrowym oraz opóźnieniem psychoruchowym. Wiele wysiłku kosztowało go, aby stanąć na własnych nogach.

Dziś leczenie Pawełka polega przede wszystkim na rehabilitacji i nauce prawidłowej wymowy. Korzystamy z pomocy logopedy oraz ćwiczymy w domu. Uczymy Pawełka samodzielnie się ubierać i rozbierać, nie jest on bowiem samodzielny. Wymaga stosowania odpowiedniej zbilansowanej diety, ponieważ nieprawidłowo funkcjonują mu mięśnie jelit. Ma wadę wzroku i zeza. Ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe Paweł chodzi na palcach deformując stopy, kolana, biodra i kręgosłup. W tej chwili ma przykurcz w stawie biodrowym oraz lewej stopie.W marcu lekarz podciął mu ścięgna Achillesa aby mógł dzięki intensywnej rehabilitacji nauczyć się prawidłowo chodzić.

Pawełek jest bardzo wesołym dzieckiem ciekawym świata. Pragnie tych wszystkich rzeczy co zdrowi
rówieśnicy, ale cieszy się z nich o wiele bardziej. Niezbędna jest dla niego nieustanna rehabilitacja, sprzęt
rehabilitacyjny, środki higieniczne, zaopatrzenie ortopedyczne. Wszystko to jest bardzo kosztowne i
przekracza możliwości finansowe naszej rodziny - jesteśmy rodziną 6-cio osobową, mamy czworo dzieci. A
pracuje tylko mąż.

Za wszelką okazaną nam pomoc z góry dziękujemy!