Piotr Nurkowski

• Data urodzin: 29 czerwca, 2017
  • Choroba: wada wrodzona , brak dłoni kończyny górnej lewej
  • Cel: zakup protezy kosmetycznej

Piotruś przyszedł na świat dwa lata temu. Do czasu rozwiązania, ciąża przebiegała prawidłowo, na żadnym etapie badań i konsultacji lekarskich, medycy nie rozpoznali wady chłopca. Chłopczyk urodził się w terminie, niestety po porodzie okazało się, że niedostatecznie wykształciła się lewa górna kończyna, z brakiem dłoni i palców ale z kośćmi nadgarstka.

Od listopada 2018 roku rodzice starają się o zakup protezy kosmetycznej dla synka, której koszt to około 5.500 zł.
Chłopczyk jest w wieku, w którym rozwój jest zwielokrotniony, rączka rośnie szybko, wobec czego proteza będzie musiała być wymieniana co 1,5 roku.

Piotruś na razie nie odczuwa braku dłoni, doskonale radzi sobie w codzienności ale niestety defekt z czasem będzie odczuwalny fizycznie i psychicznie. Ze względu na brak równowagi postawy istnieje obawa o poważne skrzywienie kręgosłupa Piotra, dlatego proteza jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Chłopiec jest radosny, uśmiechnięty i bardzo dzielny prawidłowo się rozwija.

Bardzo prosimy o szansę dla małego Piotra.