Samuel Rodzoch

• Data urodzin: 04 maja, 2017
  • Choroba: Epilepsja, wodogłowie, czterokończynowe porażenie mózgowe z dużą spastyką, zanik nerwów wzrokowych, duże opóźnienie rozwoju
  • Cel: Zakup cyberoka/ Operacja i rehabilitacja wzroku

Samuel urodził się w 38 tygodniu ciąży w zamartwicy-skrajne niedotlenienie podczas porodu.
W 3 dobie życia wystąpiło krwawienie dokomorowe IV stopnia , pojawiły się drgawki uogólnione i wodogłowie pokrwotoczne.
W 3 miesiącu życia implantacja zastawki komorowo-otrzewnowej, która była dwukrotnie wymieniana .
Dziecko posiada zanik nerwów wzrokowych w obu oczach oraz bardzo dużą spastykę ciała.Chłopczyk jest po zabiegu fibrotomii oraz 9 operacjach głowy.
Samuel nie widzi, nie siedzi , nie chodzi samodzielnie.
Chłopiec potrzebuje stałej rehabilitacji i turnusów rehabilitacyjnych , a przede wszystkim niezbędne jest zakupienie cyberoka, sprzęt ten pozwoli na jednoczesne wprowadzanie pierwszych strategii komunikacyjnych wraz z rehabilitacją wzroku i neurorehabilitacją.
Brak mowy werbalnej powoduje dysfunkcję w jego rozwoju psycho-fizycznym, dlatego rodzice chcą by Samuel nauczył się ich rozumieć oraz otoczenia za pomocą c-oka, którego koszt zakupu przewyższa możliwości finansowe rodziców bo wynosi aż 26 .000zł.

Każda wpłacona kwota, przybliży rodziców do osiągnięcia celu i zakupu c-oka.
Gorąco prosimy o wsparcie.

Rodzice proszą kolejny raz o pomoc.

Samuel ma zanik nerwów wzrokowych w obu oczach!  Niestety, przed chłopcem jeszcze niezwykle ważna operacja ratująca wzrok w specjalistycznej klinice w Rosji.  Rodzice dostali już kwalifikację, jednak aby doszło do zabiegu potrzebują ogromnych środków!
Leczenie, rehabilitacja i operacja to wszystko znacznie przekracza domowy budżet. Cztery lata walki pochłonęły wszystkie  oszczędności rodziny.

Szansą dla Samuelka jest leczenie nowatorską metodą dr Muldaszewa w rosyjskiej klinice Alloplant Eye and Plastic Surgery Centere w Ufie. Polega ona na wielokrotnym wszczepieniu do oczu substancji ALLOPLANT, która może zatrzymać zanik nerwów wzrokowych, jak również je zregenerować. Trwałe efekty leczenia mogą być zauważalne już po 5 podaniach.
Rodzice zwrócili  się z uprzejmą prośbą o dofinansowanie operacji wzroku dla Samuela oraz biofeedbacku wzroku( terapii wzroku koniecznej po każdym z zabiegów). Łączny koszt operacji i rehabilitacji po operacjach to kwota 160 tysięcy złotych.
Aktualnie wszelkie zebrane środki pozwoliły sfinansować pierwszy wylot na zagraniczną operację ,ale już teraz brakuje funduszy na kolejne operacje i  terapie .Prosimy o wsparcie.

Efekty operacji już widoczne!

Samuel miał zanik nerwów wzrokowych w obu oczach. Niedawno przeszedł  operację ratującą wzrok w specjalistycznej klinice w Rosji.
Efekty operacji są już widoczne. Chłopiec reaguje na bodźce takie jak światło, na które wcześniej nie reagował. Leczenie, rehabilitacja ,operacja to wszystko znacznie przekroczyło domowy budżet. Cztery lata walki pochłonęły wszystkie oszczędności rodziny!

Rodzice zwrócili  się po raz kolejny z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków na operację fibrotomii dla Samuela. Zabieg ten ma na celu usunięcie przykurczy. Polega na przecięciu włókien mięśniowych przy użyciu specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi. Samuel czekał  na nią ponad dwa lata, termin wyznaczono na czerwiec 2023 roku  w klinice w San Marino. Operuje tam prof. Repetunow (który wcześniej pracował w Polsce).
Ze względu na sytuację materialną rodzina nie jest  w stanie pokryć kosztów operacji.
Fibrotomia to jedyny zabieg, który może pomóc chłopcu, a niestety w Polsce nie jest on wykonywany.
Całkowity koszt operacji to 4 200,00 Euro (ok 19 500 zł). Rodzice dokonali już wpłaty zaliczki niezbędnej do rezerwacji terminu, teraz proszą o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na operację.