Zbigniew Jedliński

• Data urodzin: 05 października, 1973
  • Choroba: Dziecięce porażenie mózgowe, polineuropatia czuciowo-ruchowa.
  • Cel: 1,5%

Nazywam się Zbigniew Jedliński, mam 48 lat.
W dzieciństwie stwierdzono u mnie mózgowe porażenie dziecięce, mimo to przez wiele lat byłem samodzielny, a jako młody człowiek pracowałem. Możliwość przebywania wśród ludzi oraz prowadzenie aktywnego życia społecznego, pomimo trudności związanych z ograniczeniami wynikającymi z choroby, przez lata napawała mnie nadzieją na normalne życie. Niestety, po 20 roku życia mój stan zaczął się szybko pogarszać. Z dnia na dzień coraz trudniej się poruszałem, coraz częściej traciłem równowagę, potykałem się, moje ręce zaczęły drżeć. Musiałem zrezygnować z pracy i wycofać się z życia. Postępująca choroba z czasem spowodowała, że stałem się osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji. Lekarze długo nie mogli znaleźć przyczyn, dla których mój stan tak gwałtownie się pogarszał. W końcu, po wielu badaniach, zdiagnozowano u mnie polineuropatię czuciowo-ruchową, która jest chorobą nieuleczalną. By zatrzymać postępowanie choroby niezbędna jest intensywna rehabilitacja, której koszty przekraczają moje możliwości. Dlatego proszę o pomoc i wsparcie.