Zosia Iglar

• Data urodzin: 31 maja, 2011
  • Choroba: poparzenie II i III stopnia
  • Cel: środki finansowe na opłacenie leczenia i zakup artykułów medycznych

Zosia przyszła na świat 31 maja 2011 roku. Przez dwa lata była pełną życia dziewczynką, która uwielbiała spacery, bawić się na świeżym powietrzu i przebywać z rówieśnikami. Pewnego letniego dnia pobiegła na plac zabaw. W polu za domem było palenisko, gdzie akurat w ten dzień palono gałęzie. Popołudniu nie było już ognia, nie było dymu. Zosia najprawdopodobniej potknęła się i upadła. Próbując wstać odepchnęła się rączkami od gorących, zwęglonych resztek. Większość z nas nigdy nie doświadczy tej skali bólu. Zosia doznała poparzenia ciała 15% powierzchni ciała II i III stopnia. Czoło, brzuszek, obie nogi oraz dłonie z nadgarstkami.

Dziewczynka natychmiast trafiła do szpitala. Anestezjolog codziennie usypiał ją w celu oczyszczenia skóry z martwicy. Jej malutkie rączki były cały czas zaciśnięte w piąstki. Zosia przeszła dwa przeszczepy skóry rączek (z uda), pomimo to jej paluszki są ze sobą połączone. Poparzona skóra jakby stopiła się w jedną całość. Po trzech tygodniach farmakologicznego ratowania przed śmiertelnym bólem malutka straciła funkcje oddechowe. Jej organizm nie wytrzymał obciążenia. Anioł Stróż czuwał tym razem nad Zosią. Korytarzem akurat przechodził lekarz.

Stałe zaciskanie rączek w piąstki było nie do zahamowania i doprowadziło do strasznych przykurczy, które w błyskawicznym tempie praktycznie całkowicie unieruchomiły małe rączki i nadgarstki Zosi.
Dziewczynka w 2014 roku przeszła 3 operacje chirurgicznego usunięcia przykurczy nadgarstków i palców obu rąk wraz z przeszczepami, jednak przykurcze powróciły i sugerowano amputację trzech paluszków.

W lutym i marcu 2015 roku Zosia przeszła kolejne dwie operacje usunięcia przykurczy. Czeka ją jeszcze jedna operacja we wrześniu.

Zosia jest bardzo dzielna. Potrzebne są jednak środki finansowe na opłacenie leczenia i zakup artykułów medycznych.
Bardzo prosimy o pomoc.