Turniej piłkarski

Wielkie piłkarskie święto odbyło się w weekend 8-9 czerwca 2019 roku na stadionie w Mikołowie przy ulicy Zawilców 8. Rozegrano I Charytatywny Turniej Fundacji Sto Serc (dawniej Stonoga), którego głównym celem była pomoc w leczeniu dzieci z choroby głodowej w Afryce. Łącznie zebrano aż 7.765 złotych. W sobotę zagrały kluby z roczników 2009, zaś w niedzielę z rocznika 2008. Oficjalne rozpoczęcie Turnieju zainaugurowało pierwsze podanie piłki na boisku przez Wiceburmistrzów Mikołowa – Iwonę Spychała-Długosz i Mateusza Handla.

W ramach Turnieju rozegrano zawody 23 drużyn z województwa śląskiego i małopolskiego. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom niezależnie od miejsca zajętego przez jego drużynę. Pierwsze trzy drużyny w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zostały uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Poza konkursem drużynowym, odbyły się również klasyfikacje indywidualne w trzech kategoriach: Najlepszy Bramkarz, Król Strzelców oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika w polu został wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju.

Zobacz relację TVP3 Katowice z Turnieju

Kipsta Cup 2019 Gramy dla Afryki - Mikołów