turniej

II edycja - 2020- z powodu zaistniałej sytuacji (COVID-19) tegoroczny Turniej zostaje odwołany

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Fundacji Stonoga, który odbędzie się w niedzielę 7 czerwca 2020 roku

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Turnieju zakończyła się ogromnym sukcesem, atmosfera na boisku była wspaniała a dzięki hojności uczestników na walkę z chorobą głodową zebraliśmy aż 7.765 złotych.
Główny cel drugiej odsłony Turnieju jest podobny, pragniemy propagować sport i aktywny tryb życia, ducha współzawodnictwa oraz zakrzewić postawę otwarcia i pomocy drugiemu człowiekowi.

Trzy zwycięskie drużyny zostaną uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Każdy z uczestników, niezależnie od zajętego miejsca przez drużynę otrzyma medal oraz pamiątkowy dyplom. Odbędą się również klasyfikacje indywidualne w kategoriach: Król Strzelców, Najlepszy Bramkarz, oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuły dwóch ostatnich zostaną wybrane przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju.

Komu pomagamy?

Turniej będzie miał wymiar charytatywny, dochód zostanie przeznaczony na leczenie dzieci dotkniętych chorobą głodową w Afryce.

Choroba głodowa powoduje obniżenie odporności organizmu, z czym wiąże się podatność na inne choroby, zniszczenia w rozmaitych narządach wewnętrznych, we krwi, w układzie nerwowym. U dzieci zbyt długo chorych i nieleczonych zachodzą nieodwracalne zmiany w mózgu, ostateczne wyniszczenie organizmu prowadzi do śmierci.
Koszt pobytu w szpitalu i opłacenie leczenia dla jednego dziecka to ok. 350 złotych.

Dlaczego pomoc w Afryce a nie lokalne cele?
Zarówno nazwa jak i misja naszej fundacji nawiązuje do nieskupiania się na jednym, konkretnym problemie i niesienia pomocy tam, gdzie jest ona konieczna. Od lat pomagamy dwutorowo lokalnie i globalnie.
W ciągu 10 lat naszej działalności zorganizowaliśmy wiele akcji pomocowych dla podopiecznych z powiatu mikołowskiego. Tym razem poprzez sport i wspólne emocje pragniemy wesprzeć potrzebujących w dalekich zakątkach „Czarnego Lądu”.

Informacje dla klubów sportowych

Serdecznie zapraszamy drużyny klubów sportowych roczników 2009 i 2010 do wzięcia udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia 2020 roku poprzez wysłanie formularza on-line (okno obok) lub przesłanie listownie lub skanem formularza zamieszczonego poniżej i dokonania opłaty wpisowej, jej wysokość pozostawiamy Państwa uznaniu.

Wpisowe wynosi 350 złotych od drużyny, odpłatność należy wpłacić na numer konta bankowego: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166 tytułem: wpisowe + nazwa drużyny

 

Kontakt

tel. 668 309 172

Poczta.  fundacja@fundacjastoserc.pl 

I edycja - 2019

Wielkie piłkarskie święto odbyło się w weekend 8-9 czerwca 2019 roku na stadionie w Mikołowie przy ulicy Zawilców 8. Rozegrano I Charytatywny Turniej Fundacji Stonoga, którego głównym celem była pomoc w leczeniu dzieci z choroby głodowej w Afryce. Łącznie zebrano aż 7.765 złotych. W sobotę zagrały kluby z roczników 2009, zaś w niedzielę z rocznika 2008. Oficjalne rozpoczęcie Turnieju zainaugurowało pierwsze podanie piłki na boisku przez Wiceburmistrzów Mikołowa – Iwonę Spychała-Długosz i Mateusza Handla.

W ramach Turnieju rozegrano zawody 23 drużyn z województwa śląskiego i małopolskiego. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom niezależnie od miejsca zajętego przez jego drużynę. Pierwsze trzy drużyny w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zostały uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Poza konkursem drużynowym, odbyły się również klasyfikacje indywidualne w trzech kategoriach: Najlepszy Bramkarz, Król Strzelców oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika w polu został wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju.

Zobacz relację TVP3 Katowice z Turnieju

Drużyny biorące udział w Turnieju

Rocznik 2009

Rocznik 2008

Wyniki

Rocznik 2009

Liga Mistrzów 
I miejsce Sparta Katowice
II miejsce Gwarek Zabrze II
II miejsce Słowik Olkusz

Liga Europy 
I miejsce Polonia Łaziska Górne
II miejsce Gwarek Tarnowskie Góry
III miejsce Gwarek Zabrze

Najlepszy zawodnik: Jakub Zwoliński
Najlepszy strzelec: Kacper Chmura
Najlepszy bramkarz: Alek Dąbek

Rocznik 2008

Liga Mistrzów
I miejsce RKP ROW Rybnik
II miejsce KS Szczerbice
III miejsce Gwarek Zabrze II

Liga Europy
I miejsce LKS Czaniec
II miejsce AP Team Gliwice
III miejsce APN Czeladź

Najlepszy zawodnik: Adam Filec
Najlepszy strzelec: Jakub Nowowiejski
Najlepszy bramkarz: Franciszek Peciak

Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Mikołów

Patronat Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Patron sportowy

Patroni medialni

Partner techniczny

Turniej wsparli